(Видео) Мистерија во САД: Луѓето забележаа нешто чудно во снегот

Оваа недела силно снежно невреме погоди делови од Америка, а во Минесота граѓаните забележаа нешто чудно во снегот.

Снегот кој паѓал на ова подрачје имал црвенкаста боја. Крис О’Брајан, метеорологот на американската национална метеоролошка служба вели дека тоа е поради честици кои ветрот ги донел од Тексас.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.