(Видео) Мистериозна “дупка” на небото ги вознемири луѓето: “Изгледаше како да е од научно-фантастичен филм”

Жителите на Оман и Соединетите Арапски Емирати беа прилично збунети кога на небото видоа чудна “дупка”.

“Изгледаше како некој да удрил во небото и да оставил голема дупка во атмосферата”, велат луѓето.

Иако изгледало како филмско сценарио за научно-фантастичен филм, метеорологот Ебрахим ал Џарбан вели дека се работи за природна појава.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.