(Видео) Лука Дончиќ доби шамap од тренерот сред утакмица: Погледнете ја неговата реакција

Ѕвездата на Далас, Лука Дончиќ, одигра уште една беспрекорна утакмица, но сепак доби шамap од тренерот.

Дончиќ со 24 поени, 14 скокови и 8 асистенции ги предводеше Маверикс до триумф над Мемфис.

За време на третата четвртина, на тајм-аутот помошниот тренер на Далас, Џамал Мозли, му објаснуваше нешто на Словенецот, а на крајот го удри по лицето.

Очигледно е дека Мозли го направи тоа без лоша намера, но можеби малку претера. Ова не му се допадна ни на Лука:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.