Видео кое буди носталгија, емоција и ќе ве врати 20 години назад: Денешните деца немаат поим за што станува збор

Циркуз, Супер Марио, Бомбермен, Контра …. сето тоа се игри кои отсликуваат една цела генерација и стотици часови поминати пред телевизорот со џојстикот во рака.

Денешните деца можеби немаат поим за што станува збор, но ова се игрите од 90-тите години кои беа жива зараза во секој дом тогаш.

Потсетете се на најубавите години:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.