(ВИДЕО) ИМАЛА 289 КИЛОГРАМИ: За една години изгубила 187 килограми – погледнете како изгледа денес

Трансформацијата на Амбер Ричди е најдобар пример за тоа дека ништо не е невозможно.

Амбер пред три години имала 298 килограми и многу здравствени проблеми. Таа не била споспобна да стои подолго од 20 минути.

Промената на исхраната и дозираната активност довеле до тоа многу брзо да изгуби неколку килограми, а тоа било вовдев во промената која следела.

Таа за една година изгубила 172 килограми со помош на хирушко намалување на желудникот, но не застанала тука.

По хирушкиот зафат го променила начинот на живот и финалниот резултат е ослабување на 187 килограми.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.