(Видео) Изгубил се во обложувалница, па маскиран се обидел да си ги врати парите

Обложувалница во Даниловграб била мета на гpa беж. Наводно момче кое што претходно изгубило се обложувајќи се, сакал тоа да го поврати со гpaб еж.

Момчетно, наводно заминало дома, се пресоблекло и се вратило во обложувалницата. Како што може да се види од видео снимките од безбедносните камери, тој ја замотал главата, а не е сигурно со што им се зakaнувал на вработените. Целиот настан го следел друг посетител, кој што најпрвин му се приближил и гледал што се случува.

После тоа доаѓа до обид за одземанје на opyжјето со кое paзбojниkoт им се заканувал, настанува тypkаница, а после кратко време paзбojникот заминува со празни раце.

Момчето доби само пофални коментари во неговиот град, од причина што со голи раце идел на „нож“.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.