(ВИДЕО) Затоа мотото им е “Секогаш и секаде први”: Волците го кренаа Прилеп на нозе

Армијата на Република Македонија и Министерството за одбрана во соработка со локалната самоуправа, денеска на плоштадот “Александрија” во центарот на Прилеп, организираа отворен ден за граѓаните. Настанот е дел од активностите со кои се одбележуваат 75 години од формирањето на НАТО и воедно 4 години од членството на Македонија во Алијансата.

На плоштадот “Александрија” беа изложени артилериски орудија и системи на АРМ, а специјалните единици “Ренџери” и “Волци”, презентираа дел од своите вештини.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.