(Видео) Експерт за НЛО пројаде тајни бази на остров во Америка

Самопрогласениот експерт за НЛО, Скот Варин, тврди дека открил влезови во пет различни подземни бази во Јужна Каролина.

Ловецот на вонземјани вели дека базите имаат тајни премини кои водат до морето.

Како што вели тој, преку Google Earth открил вонземски испостави кои се скриени на острово во Јужна Каролина. Станува збор за пет вдлабнатини кои совршено се поклопуваат на сателитската фотографија. Оваа впечатлива формација го убеди Варинг дека станува збор за подземини вонземски бази со таен премин.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.