Видео: “Еве како еуфорично беше пречекан Мицкоски во Прилеп”

ВМРО-ДПМНЕ синоќа во Прилеп одржа голем народен митинг пред преполн плоштад. Лидерот на партијата Христијан Мицкоски беше дочекан громогласно од прилепчани.

Toj порача дека доаѓа крајот на владеењето на СДСМ и многу скоро после поразот на претседателските избори ќе има предвремени парламентарни избори, а народот ќе ја казни власта и ќе ја испрати на црната страна од политичката историја на Македонија.

Погледнете каков дочек му приредија прилепчани на Мицкоски кога тој застана на сцената:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.