(Видео) Дива свиња направи хаос во белградски ресторан: Погледнете што се случи на крај!

Од ресторанот веднаш ги повикале ветеринарните работници кои го земале малото прасе и го однеле неопвредено.

Но тоа не е се, дивите свињи често се појавуваат во центарот на Белград. По денешната снимка од Калемегдан погледнете како пливаат покрај Бетон салата во офанзива кон центарот на градот.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.