(Видео) Го шетал кучето и снимил необична сцена: Сега е убеден дека пронашол НЛО

Бен Лендрик од Плимут, Англија, е уверен дека пронашол место на кое паднал неидентификуван летечки објект.

Додека го шетал кучето снимил подрачје на срушени стебла сред шума.

“Пронајдов место каде што има нешто паднато – би можело да биде и НЛО”, напиша Лендрик.

“Бyм- чудно. Голем дупка во шумата”, вели тој на снимката. Не е познато што точно се случило во шумата, а некои од коментарите се дека тоа е предизвикано од тopнaдo или некоја друга непогода.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.