(Видео) Гестот за кој зборува светот: Бајден и го подари кафето на новинарката

Американскиот претседател Џо Бајден има попријатна комуникација со новинарите за разлика од неговиот претходник Доналд Tpaмп, а сега медиумите го пофалија неговиот гест пред Белата куќа.

Имено, откако одговори на новинарските прашања, Бајден им се извини на новинарите што немаат кафе и поради тоа одлучи своето да и го подари на новинарката.

Новинарот Оливер Вилис ја објави снимката на Твитер и наведе дека е убаво да се има преседател кој може нормално да разговара со луѓето.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.