(Видео) Герила акција во Тетово, но медиумите молчат?

Додека цела Македонија спие, Тетово се подготвува за peволуција.

Она што вознемирува е фактот дека медиумите молчат за герила акциите кои се секојдневие во овој град?
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.