(Видео) Вучиќ го пречека Ердоган и цела турска влада во Белград

Српскиот претседател Александар Вучиќ го пречека неговиот колега од Турција, Реџеп Таип Ердоган, кој денес и утре ќе престојува во официјална посета на Србија.

Ердоган стигна на белградскиот аеродром „Никола Тесла“, а таму го пречека Вучиќ, додека во присуство на турскиот претсеател имаше и голема делегација.

Свечениот дочек за турскиот претседател е закажан за утре пред Палатата на Србија, по што ќе следи состанок на Ердоган и Вучиќ, како и состанок на делегациите на двете земји.

Ќе биде потпишан и договор за унапредување на економските и политичките соработки меѓу двете земји.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.