(Видео) Бугарска ТВ известува: “Румен на живо от Битола”, а Румен појден во Охрид

Бугарската телевизија “БТВ” известува за посетата на бугарските чиновници, кои деновиве се во Македонија.

А ние не знаевме дека Битола има вакво езеро…
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.