Видеото за кое зборува цел свет: Како Роналдо ги мотивираше соиграчите во тунелот за историскиот триумф

Цел свет му се восхитува на Кристијано Роналдо. Португалецот одигра феноменално на повратниот меч против Атлетко, постигна хет-трик и го доведе Јувентус до историски пресврт.

Роналдо покажа дека е вистински лидер во тимот, како на теренот така и во соблекувалните.

На социјалните мрежи се појави видео на кое јасно се гледа колку Роналдо е значаен за тимот. Кристајно пред излегувањето на терен ги мотивираше своите соиграчи да излезат како вистински воини на теренот и да ја остварат конечната цел.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.