(Видео)КАКО НА ФИЛМ: Специјалците во Москва уапсиле 52 шефови на мафијашко подземје, одеднаш, додека биле на состанок!

Mafijasi_rusija

Руските полицајци уапсиле 52 шефови на криминалното подземје во Русија, во близина на Москва додека биле на таен состанок. Тие одржувале состанок во клуб во Подолск, на југот на Руската престолнина.

Полицијата успеала да ги фати криминалците благодарение на украдениот БМВ џип, кој тие го следеле до местото каде што ги уапсиле мафијашите!
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.