Вечерва започнува осминафиналната рунда на турнирот во мал фудбал “Св. Никола” во Прилеп: Еве што ќе гледаме вечерва

На турнирот во мал фудбал “Св. Никола 2022” започнуваат елиминационите рунди. Денеска и утре ќе се одиграат осминафиналните дуели, а двојките се следни:

Натпреварите започнуваат во 19часот во спортската сала на ООУ “Добре Јованоски”, а распоредот за вечерва е следниот:
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.