Велешката “Питијада” настан за паметење: “Гемиџиите” гостопримливи, питата и виното неодоливи

14625331_10210474450794599_1696630226_n

Тринаесеттата по ред “Питијада” во Велес е со сигурност настан за паметење за оваа година. Илјадници посетители од целата држава, прекрасна програма, неодолива храна и вино и секако гостопримството на велешани, ја направија овогодишната “Питијада”  незаборавна.

После првата вечер исполнета со македонска музика, кога главна ѕвезда  беше македонското девојче Каролина Гочева, забавата кулминираше во саботата, кога пред присутните 70.000 посетители, настапи мега популарната ѕвезда Жељко Јоксимовиќ.

Синоќа пак на затворањето уште еден спектакл приредија неповторливите ДНК, како загревање пред настапот на Ван Гог.

14593722_10210474453834675_954998978_n

14608139_10210474450994604_439640653_n

14625259_10210474444314437_211192585_n

14625484_10210474443754423_45548045_n

14627771_10210474454274686_398460638_n

 
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.