Ваков пречек нема доживеано ниту еден фудбалер: Спектакуларно претставување на Дибала пред навивачите на “волчицата” (Видео)

Пауло Дибала е нов играч на Рома, откако како слободен фудбалер премина од редовите на Јувентус во тимот на “волчицата” од Рим.

Дибала во главниот град на Италија беше пречекан како големо засилување и со сигурност ќе го зајакне нападот на тимот кој го предводи Жозе Мурињо.

Синоќа Рома и официјално го претстави Дибала пред навивачите, и тоа на спектакуларен начин.

Погледнете:
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.