Вака се работи за доброто на општеството: Американски милијардер ги отплати долговите на цела генерација студенти (Видео)

Mилијардерот и филантроп Роберт Смит го отплатил студентскиот долг на целата генерација од колеџот “Морхаус”, во износ од 40 милиони долари.

Околку 400 дипломци на колеџот во Атланта, во американската сојузна држава Џорџија, добиле неочекуван поклон за крајот на школувањето.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.