Важно предупредyвање од Пожарна Прилеп

Поради екстремно високите температури кои се очекуваат деновиве, а со тоа и поради големата суша која ќе ја зафати Македонија во следниот период, од Територијалната противпожарна единица Прилеп препорачуваат да се внимава како граѓаните ќе се однесуваат со природата и да ја почитуваат забраната за движење низ шумите, со цел да не дојде до евентуална појава на шумски и полски пожари.

– Исто така во наредниот прилок ќе ве информираме за состојбата и подготвеноста на ТППЕ единицата и како се справуваат нашите пожарникари со предизвиците, опасностите во нивната работа – стои во соопштението од ТППЕ Прилеп.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.