Важно известување од прилепски Водовод до граѓаните – Водата во одредени делови на градот би можело да се замати

Поради испуштање на непланирани големи количини на вода од страна на ЈП Студенчица, во одредени делови од градот може да се појави заматување на водата – информираат од ЈКП Водовод и канализација Прилеп.

-Екипите на ЈКП “Водовод и канализација” – Прилеп ја следат состојбата на водоснабдувањето во градот и во овој момент имаме нормално водоснабдување. ВОДАТА е технички и здравствено исправна, матноста на водата е во границите на нормалата.

Доколку дојде до поголема заматеност на водата ЈКП “Водовод и канализација” – Прилеп ќе излезе со официјално соопштение и препораки до граѓаните на Општина Прилеп – стои во соопштението од прилепски водовод.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.