Бypна ноќ за полициjaта во Прилеп: Teпачка, кpaжба, апceње…

Oд полицискиот билтен со дневни настани на МВР

-На 03.07.2022 во 02.15 часот на улица „Пере Тошев“ во Прилеп, полициски службеници од Полициската станица Прилеп ја лишиле од слобода Т.М.(18) од Битола поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело по член 215 (Неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори) од Кривичниот законик.

-На 02.07.2022 во 18.00 часот во ОВР Прилеп, Д.С.(30) од Прилеп пријавил дека, додека бил во Битола, бил физички нападнат од З.Д.

-На 03.07.2022 во 05.30 часот во ОВР Прилеп, А.В.(22) од Прилеп пријавил дека околу 00.30 часот пред угостителски објект во Прилеп бил физички нападнат од лицето Б.„Н“.

-На 02.07.2022 во 21.53 часот во Полициската станица Прилеп било пријавено дека на бензинска пумпа во Прилеп едно лице со закана кон вработените одзел пари од дневниот промет.

Се преземаат мерки за расчистување на сите случаи – информираат од СВР Битола.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.