Брутален натпревар во шaмapaњe: Рускиот Хулк ги нokaутиpaшe сите противници (ВИДЕО)

Минатиот викенд во русиот град Краснојарск одржано е бизарно натпреварување во шлаканици. Победува оној кој подолго ќе издржи на нозе. Притоа на натпреварувачите не им е дозволено да го блокираат ударот од противникот или да се тргнат од шамарот.

Видео снимка на руската телевизија НТВ прикажа еден таков „дуел“ помеѓу крупен брадест маж и неговиот противник со послаба градба.

Се чини дека брадестиот натпреварувач не го ни почувствува ударот од противникот, за потоа практично да го нокаутира.

Победник е Василиј Камотски кој доби награда од 30.000 рубли, отприлика околу 400 евра.

Извор: “Прессинг ТВ”


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.