Битолчани не сакаат никој да ги тепа со чевел по глава: Десингерица го откажа концертот на ракометно поради слаб интерес?

Познат по тоа што ја тепа публиката со чевли по глава, српскиот изведувач Десингерица го откажа својот концерт во Битола, кој требаше да се одржи на ракометното игралиште на 18. јуни. Наводно интересот на битолчани за овој така наречен уметник бил слаб.

@pistacfirmetina

#desingerica #brdaleplik #fyp #foryou #viral #bebapistac #krstenje #patika #nastup

♬ original sound – Najjača firmetina bajooo 🐊🐊

Има надеж за македончето!
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.