Баба Меца синоќа снимена како трча низ битолската населба “Буковски ливади” (Видео)

Meчка синоќа била снимена како трча низ населбата “Буковски ливади” во Битола – објави порталот “АПЛА”
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.