Анкети од дебатата на МТВ: Силјановска убедливо го доби дуелот со Пендаровски

Професорката Гордана Силјановска убедливо го добила вечерашниот телевизиски дуел на Македонската Радио Телевизија со Стево Пендаровски во рамките на кампањата за избор на Претседател на Република Македонија, покажуваат анкетите на социјалните мрежи.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.