Анкетен прашалник во склоп на проектот “Млади против кopyпција”

Коалиција на младински организации СЕГА го спроведува проектот „МЛАДИ ПРОТИВ КОРУПЦИЈА“ кој е финансиски поддржан од Австриската агенција за развој преку програмата „Југоисточна Европа – Заедно против кopyпција“ на Регионалната антикорупциска иницијатива во партнерство со Канцеларијата на Обединетите нации за дpoга и kpиминал.

Во рамките на овој проект се спроведуваат низа мали истражувања во насока на утврдување на младите за различни теми поврзани со кopyпција. Групата на млади агентки за борба против кopyпција од општина Прилеп самостојно подготви онлајн „АНКЕТЕН ПРАШАЛНИК“ во рамки на нивната локална иницијатива за борба против кopyпција со поддршка од проектот.

Прашалникот е анонимен и е наменет за потребите на проектот.Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.