Абе “царој” сме: Бидна и тоа, турбо фолк навивачка песна за Вардар (ВИДЕО)

По освојувањето на европската титула во Келн, за ракометарите на Вардар беа создадени повеќе навивачки песни.

Најновата е турбо фолк! Ја пее Влатко Алексовски од Крива Паланка, а всушност е преработка на старата израелска песна, за која Бугарите ја направија познатата “Шошана”.

Погледнете…

За да нема забуна зошто викаме стара израелска песна, погледнете во продолжение:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.