(ФОТО) Состојбата на прилепските бензиски после поскапувањето на горивата – последно полнење пред промена

Откако горивата поскапеа, дел од прилепчани се зафатија со барање на алтернатива за да можат нешто да заштедат.

Очигледно, поскапувањето на свој грб најдобро ќе го почувствува коњот во количката.

Се работи за превозно средство кое се полне на зелена нафта (пасе трева), економично е, силно и е, не загадува и е одлична алтернатива.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.