ОРБАН ЈА ПОНИЖИ ЕВРОПСКАТА УНИЈА: ” Нема да го уништите христијанството !”

По вчерашните изјави на белгискиот премиер Шарл Мишел дека ЕУ со сила ќе ги натера централно-европските држави вклучувајќи ја и Унгарија, против нивна волја да примат илегални мигранти, премиерот на Унгарија Виктор Орбан се обрати на јавноста со краток говор од 35 секунди.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.