ВИДЕО ВО ЧЕСТ НА СИТЕ БРАНИТЕЛИ КОИ ГО ДАЛЕ ЖИВОТОТ ЗА МАКЕДОНИЈА: Прв проект на Здружението “БЕВ 2017” од Прилеп

sgshrsf

Здружението на граѓани “БЕВ 2017”  од Прилеп го издаде својот прв проект насловен „Под едно сонце“, а се работи за видео снимено во село Небрегово во Прилеп, кое е во чест на сите бранители кои со живот платиле за денешната слобода во Македонија.

Се работи за поучно видео, особено за младите, кои вреди да го погледнат.

Маркукуле им го честита првиот проект на Здружението “БЕВ” и се надеваме дека на ваков начин ќе продолжат и во иднина да ја шират вистината за македонската борба, вистина која ќе обединува и нема да разделува.

 
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.