Tpoгателен статус на шарен peволуционер

Благојчо е еден од луѓето кои искрено веруваа дека “Шарената peволуција” ќе донесе промени кои ќе го подобрат системот. Тој е еден од низата изманипулирани, a сега со трогателен статус им се извини на сите Македонци.

– Клечеше да се слика, ми викаше Благој какво менување на име, една држава имаме, име и е Македонија, не постои роден човек да го промени името, а и ако има таков ние заедно пак ке му станеме на протести, го покрив со МАКЕДОНСКОТО знаме во знак дека навистина ке ја штити Македонија и Македонскиот Народ, а Татко ми стоеше до мене држејки ги Македонските Знаменца…НО ЗА ЖАЛ СЕ БИЛО СОБИРАЊЕ ПОЛИТИЧКИ ПОЕНИ, извини ТАТО, извинете Македонски Народе, ПРОСТЕТЕ МИ ако можете, бидејки мене ме манипулираа, а преку мене изманипулираа многумина граѓани!!!, пишува на својот Фејсбук профил разочараниот Благојчо Георгиев кој што беше дел од Шарената револуција.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.