Taжна cлика од Kpивогаштани: Дypи се возите со xeликоптepи лyѓе немaaт пapи за да си купат основни работи (Фото)

Жално кога цело лето, цела една фамилија станувала во 3 часот после полноќ за да се набере ова жолто злато за на крај да заврши на депонија и никој да не се запраша како таа фамилија ќе ја преживее оваа година, велат од ОК на ВМРО-ДПМНЕ Кривогаштани.

-Дури се возите со хеликоптерите луѓе немаат пари за да си купат основни работи за да го преживеат денот. Срамота за една Држава е оваа глетка… Ќе ве стигне казната од народот многу порано отколку што мислите, пишуваат од Општинскиот комитет на Фејсбук.

Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.