Tитулата „Мистер геј на Европа“ му припадна на Бугарин

Александар Петров од Бугарија ја освои наградата „Мистер геј на Европа“ на изборот кој се одржа во Келн, Германија.

Александар има 31 година и до оваа награда дојде откако беше најдобар во неколку дисциплини, интервју, писмен тест, личен проект и фотогеничност, објави „Лупа.бг“.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.