TИКЕТ НА ДЕНОТ: Шест парови за добитен тикет!!!

“Фармацевтите” против “Милионерите” 

Moменталната форма е на страната на домашниот тим, а и податокот дека двајцата најдобри фудбалери на гостите – Марко Ројс и Обамејанг, како и првиот голман на екипата Бурки, нема да настапат на овој меч, му дава целосна предност на Леверкузен на овој меч. Сепак, и двете екипи играат отворен и ефикасен фудбал, односно дефанзивата им е во втор план, па се очекува една убава фудбалска претстава, во која головите не смеат да изостанат.

ТИП: ГГ3+

 

СЕВИЉА – ДЕПОРТИВО ЛА КОРУЊА – ТИП: ГГ

На последните седум средби во низа помеѓу овие два ривали, и двата тима успеваа да постигнат најмалку по еден погодок на сите дуели. Па, типуваме дека традицијата ќе продолжи и на овој меч.

8.04.17 LL Sevilla Dep. La Coruna 4 : 2
19.11.16 LL Dep. La Coruna Sevilla 2 : 3
17.04.16 LL Sevilla Dep. La Coruna 1 : 1
05.12.15 LL Dep. La Coruna Sevilla 1 : 1
07.03.15 LL Dep. La Coruna Sevilla 3 : 4
05.10.14 LL Sevilla Dep. La Coruna 4 : 1
15.02.13 LL Sevilla Dep. La Coruna 3 : 1

 

ВОТФОРД – ТОТЕНХЕМ – ТИП: 2

Тотенхем има врзано 8 последователни победи во дуелите против екипата на Вотфорд. Се очекува победа и на овој меч.

08.04.17 PL Tottenham Watford 4 : 0
01.01.17 PL Watford Tottenham 1 : 4
06.02.16 PL Tottenham Watford 1 : 0
28.12.15 PL Watford Tottenham 1 : 2
05.08.12 CF Watford Tottenham 0 : 1
27.01.12 FAC Watford Tottenham 0 : 1
03.12.08 CC Watford Tottenham 1 : 2
17.03.07 PL Tottenham Watford 3 : 1

 

МАЈНЦ – АУГСБУРГ – ТИП: 1

10.02.17 BUN Mainz Augsburg 2 : 0
02.04.16 BUN Mainz Augsburg 4 : 2
18.10.14 BUN Mainz Augsburg 2 : 1
29.03.14 BUN Mainz Augsburg 3 : 0
22.09.12 BUN Mainz Augsburg 2 : 0

Мајнц има пет последователни триумфи во дуелите против екипата на Аугсбург кога играле пред својата публика. Се очекува продолжување на традицијата и нов триумф на домашната екипа.

 

ВЕРДЕР – ШТУТГАРТ – ТИП: ГГ

И за двете екипи овој меч е вистинска прилика да ги прекинат своите лоши резултати во оваа сезона. Вердер конечно да дојде до победа и сите три бода, а Штутгарт да одигра квалитетна утакмица на гостување. Поради тоа, сметаме дека и двата тима ќе настојуваат да триумфираат на овој меч, па се очекува ефикасен дуел со повеќе голови.

 

ЛОЗАНА – БАЗЕЛ – ТИП: 3+

На претходните 9 средби во низа помеѓу овие два тима, постигнати се доста погодоци. Оваа низа со сигурност ќе продолжи и денес.

09.09.17 SL Basel Lausanne 1 : 2
15.04.17 SL Lausanne Basel 0 : 4
19.02.17 SL Basel Lausanne 4 : 3
05.11.16 SL Basel Lausanne 2 : 1
21.09.16 SL Lausanne Basel 1 : 2
08.07.16 CF Basel Lausanne 2 : 3
18.05.14 SL Basel Lausanne 4 : 2
02.02.14 SL Lausanne Basel 1 : 3
06.10.13 SL Lausanne Basel 1 : 2

 

 

 
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.