„Squid Game“ беше само загревање: Излезе уште една корејска серија која одново ќе ги pyши сите peкopди (Видео)

Пред само неколку месеци беше невозможно да се замисли дека некоја серија може да ја надмине „Squid Game“.

Новата хит серија на Корејците е „Hellbound“ која во рекорден рок ги сруши сите рекорди на гледаност и се искачи на самиот врв.

Серијата беше објавена на 19 ноември и за помалку од 24 часа забележа огромен успех.

Оваа комбинација на хорор и акција преку ноќ стана глобален феномен.

„Squid Game“ досега ја гледале дури 142 милиони домаќинства од 94 земји во светот и профитот од истата изнесува 900 милиони долари.

Погледнете го трејлерот за најновата серија на “Нетфликс”:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.