Moментот кога Путин го напушти протоколот и отиде да ги поздрави насобраните граѓани во Белград (Видео)

Како дел од активностите при посетата на Србија, рускиот претседател Владимир Путин го посети храмот Свети Сава.

На крајот од посетата, Путин во еден момент излегол од протоколот и им се приближил на насобраните граѓани за да ги поздрави.

Погледнете:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.