Maратонско интервју со Никола Груевски на “Инфомакс”: Што се случуваше пред, за време и по заминувањето на Никола Груевски од премиерската функција

Маратонско интервју со првиот дисидент во независна Македонија. Речиси од шест часа разговор, отворено и без цензура. Што се случуваше пред, за време и по заминувањето на Никола Груевски од премиерската функција.

Отворени многу прашања, на кои никој досега не дал одговор.

Затоа, следете го ексклузивното интервју во недела во 18.30 часот на „Инфомакс.мк“.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.