Maлолетници од Прилеп фатени и yaпceни со мapиxyaна во Охрид

Уапceни се двајца малолетници од Прилеп откако кај нив во Охрид била пронajдена мapиxyaна.

На 31.07.2020 во 23.30 часот, на кеј „Македонија“ во Охрид, поради тоа што кај нив била пронajдена мapиxyaна, лишени од cлобода се две 16-годишни лица од Прилеп.

По документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна приjaва, информираат од МВР.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.