Maлолетници од Битола фатени со ќеси со мapиxyaна

По документирање на случајот против лицата ќе следува соодветна пријава, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело по чл.215 од Кривичниот законик.

На 11.06.2022 во 23.30 во Битола на паркингот на трговски центар, од страна на полициски службеници од СВР Битола биле лишени од слобода Н.Б.(18) од с.Буково, битолско и двајца малолетници од Битола. При преглед кај нив биле пронајдени и одземени две ќеси со мapиxyaна.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.