Maкедонија совладана од “велесилата” Фарски Острови

Земјата која многумина не можат ни да ja пронајдат на географска карта, Фарски Острови ја совлада Македонија на ЕХФ Шампионатот во Литванија – oбјави порталот “Вардарфанс.мк”

Повторно бледо издание на црвено-жолите, тие дозволија тим од калибарот на Фарски Острови да биде тој што ќе се радува на оваа средба.

Проблемот се насетуваше уште вчера кога одвај го совладавме Косово, можеби мотицијата падна по необезбедувањето пласман во 1/2-финалето или пак поради огромниот број мечеви за краток временски период девојките неможат да одигаат на ниво.

Целиот текст прочитајте го ТУКА


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.