Mлад македонски шампион во Германија: Виктор Димовски прави “парче” каде и да се појави (ФОТО)

Виктор Димовски е млад спортист кој е родум од Велес, а моментално живее во Франкфурт. Минатата недела Виктор го освои Интернационалниот шампионски појас во кик-бокс во Германија. Младиот шампион по победата го развиори македонското знаме и сонцето од Кутлеш, а во богатата витрина на Виктор се наоѓаат уште медалите од едно Светско првенство, два пати го освојувал интернационалниот шампионат, едно Европско првенство, како и еден појас, 8 пехари, 8 медали и 17 сертификати.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.