Mизерија! Во 21 век низ кал до колена – прилепчани од овој дел на градот не можат да излезат од дома

Граѓани револтирано секојдневно реагираат на состојбата со улиците во Прилеп.

Најновите фотографии кои ги добивме се од улицата “Леце Котески”, наспроти фирмата “Зоди”.

Жителите од овој дел на градот велат дека на овој дел од улицата кал има дури и кога нема врнежи.

До минатата година постоел и отворен канал кој конечно бил затворен, но проблемот со улицата останал.

Погледнете со што секојдневно се соочуваат нашите сограѓани:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.