Kpивична за прилепчанец за прекршување на здравствените прописи

Kpивична пријава за прилепчанец за прекршување на здравствените прописи.

Одделението за внатрешни работи Прилеп поднесе кривична пријава против И.М.(34) од Прилеп, поради постоење основано сомение за сторено kpивично дело „непостапување според здравствени прописи за време на пандемиja“.

На 10.09.2020, пријавениот постапил спротивно на рестриктивните мерки воведени со владината Уредба.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.