Koристејќи го овој трик ќе добиете бели заби за 180 секунди. Потполно природно

Дали пушите? Пиете ли многу кафе или чај? Тогаш вам овие проблеми ви се познати! Ви предлагаме едноставен рецепт, со помош на кој вашата насмевка ќе сјае дури и во ноќта.

Потребно ви е следното:

  1. Сода бикарбона
  2. Лимон

limun-pixabay

3. Помешајте ги овие две состојки и нанесете на забите. После 180 секунди, веќе се гледа резултатот!

А.Г.

 


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.