Kрушевчанката Ирена Блажеска ја промовираше својата трета книга (Фото)

На 16.02.2020 година во спомен куќата на Тоше Проески во Крушево, се одржа промоција на книгата “Недореченост”, на aвторката Ирена Блажеска.

Книгата претставува микс од проза и поезија и е трета книга на Ирена.

Првите две книги “Странци со спомени” и ” Тивка далечина” се проза збирки.

Модератор на настанот беше Елена Мирчевска, а промотор и рецензија Елена Христоска.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.