Heкои “големи yмови” го пpeименувaa еден од нajcтарите манacтири во Пpилеп (Фото)

Во центарот на Прилеп е поставена нова туристичка информативна табла

Убаво е секој кој доаѓа во градот да знае што е и кај е, дури ваквите информативни табли треба да ги има насекаде, но тој што ги нарачува, и тој што ги изработува треба и тоа како да внимава.

Па, така на оваа новава табла во центарот на Прилеп наместо Манастир Св. Архангел Михаил, некои “големи умови” напишале Манастир Св. Михаил Архангел….

Тоа е, тоа…. Вашето мислење дадете го во коментари…


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.