E “солено” е да јадеш цреши во зима: Цената во еден македонски маркет стана хит на Интернет (Фото)

Изминатиот период на социјалните мрежи се појави фотографија од еден македонски супер маркет каде цената на црешите е нетипична за нашиот пазар.

Имено доколку сакате да јадете цреши во зима за нив ќе мора да искеширате ни помалку ни повеќе туку 2199 денари.

Дали станува за грешка или ова е реалната цена проценете сами.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.